2010 Central American and Caribbean Championships - IFBB

Overall Winner
Hugo Marquez

Super-HeavyWeight

1 Garwin Philips   (Barbados)

2 Sydney Outten   (Bahamas)

HeavyWeight

1 Yunard Philips   (Netherlands Antilles)

2 William Prescott   (Barbados)

3 Damion Daniel   (Grenada)

4 Luis Marquez   (Venezuela)

5 Albert Kelly   (Aruba)

6 Ollyn Martin   (Antigua and Barbuda)

- Vernon Carty   (Anguilla)

- Charles Johnson (3)   (Bahamas)

- Collin Lazarus   (St Kitts and Nevis)

Light-HeavyWeight

1 Hugo Marquez   (Columbia)

2 Guiver Scholten   (Aruba)

3 Sandro Ramirez   (Dominican Republic)

4 Rigoberto Yarzaguray   (Aruba)

5 Dechon Durity   (Trinidad)

6 Steve Williams (2)   (Antigua and Barbuda)

- Lawrence Belfon   (Trinidad)

- Marc Anthony Gomez   (Aruba)

- Kenroy Hensley   (US Virgin Islands)

- Ellis Thomas   (Grenada)

MiddleWeight

1 Luis Ricardo Plata   (Columbia)

2 Rene Griffith   (Barbados)

3 Hasten Ali   (Venezuela)

4 Vernon Francis   (St Kitts and Nevis)

5 Jose Corona   (Aruba)

6 Ronald Brooks   (Trinidad)

- Desmond Bain   (Bahamas)

- Dario Bryan   (Barbados)

- Raymond Figueroa   (Aruba)

Light-MiddleWeight

1 Orson Martin   (Antigua and Barbuda)

2 Ramon Broomes   (Barbados)

3 Verdine Connor   (Anguilla)

4 Alfredo Santana Velazquez   (Puerto Rico)

5 William Sanchez   (Netherlands Antilles)

6 Daniel Metelis   (Aruba)

- Therold Babb   (Barbados)

- Daniel Bordas   (Nicaragua)

- Winston Christian   (Trinidad)

- Gustavo Mazariegos   (Guatemala)

- Belisario Mendez   (Venezuela)

- Desmond Paul   (St Kitts and Nevis)

- Edgar Pineda   (El Salvador)

WelterWeight

1 Jesus Cabrera   (Puerto Rico)

2 Anderson Bispham   (Barbados)

3 Diego Salinas   (El Salvador)

4 Angelo Engelhart   (Netherlands Antilles)

5 Marlon Carrillo   (Nicaragua)

6 Damian George   (Trinidad)

- Ovir Alecio   (Guatemala)

- John Bennett   (Aruba)

- Michael Connor   (Anguilla)

- Leroy Maxwell   (Bermuda)

- Jalmyn Myers   (St Kitts and Nevis)

- Cherry Pekeri   (Netherlands Antilles)

- Jhonathan Prieto   (Venezuela)

- Sandy Serrano   (Aruba)

- Craig Silvera   (Bahamas)

- Julian Tucker   (Bahamas)

LightWeight

1 Arnaldo Libert   (Aruba)

2 Patrick Harris   (Barbados)

3 Renel Charles   (Trinidad)

4 William Ochoa Uman   (El Salvador)

5 William Littrean   (Trinidad)

6 Jhofran Martinez   (Venezuela)

- Geshuane Clarke   (Anguilla)

- Javaughn Dill   (Bermuda)

- Lynden Fowler   (Bahamas)

- Lucien Gamiette   (Saint Maarten)

- Getienne Panneflek   (Netherlands Antilles)

- Roosevelt Retana   (Guatemala)

- Jose Triana   (Aruba)

BantamWeight

1 Kelton Thomas   (Trinidad)

2 Paul Edward Wilson (2)   (Bahamas)

3 Enderson Ramirez   (Venezuela)

4 John Rios   (Aruba)

5 Michael Worrell   (Barbados)

6 Junior Adams   (Antigua and Barbuda)

- Jose Luis Mejias   (Venezuela)

- Erick Nuyens   (Guatemala)

- Mario Olmedo   (El Salvador)

- Antonio Soares   (Bermuda)

- Hazel Sparen   (Netherlands Antilles)

- Jaime Suruy   (Guatemala)

Junior

1 Ramon Broomes   (Barbados)

2 Renel Charles   (Trinidad)

3 Edgar Pineda   (El Salvador)

4 Dario Bryan   (Barbados)

5 Justin Smith   (Antigua and Barbuda)

6 Geshuane Clarke   (Anguilla)

- Richard Galindo   (Venezuela)

- Ulises Macz   (Guatemala)

- Darwin Rodgers   (Aruba)

Masters

1 Yunard Philips   (Netherlands Antilles)

2 William Prescott   (Barbados)

3 Albert Kelly   (Aruba)

4 Luis Marquez   (Venezuela)

5 William Littrean   (Trinidad)

6 Jose Corona   (Aruba)

- Lawrence Belfon   (Trinidad)

- Lucien Gamiette   (Saint Maarten)

- Daniel Metelis   (Aruba)

- Craig Silvera   (Bahamas)

- Jaime Suruy   (Guatemala)

- Julian Tucker   (Bahamas)

- Rufino Windster   (Netherlands Antilles)