2009 Central American and Caribbean Championships - IFBB

Super-HeavyWeight

1 Philip Clahar   (Jamaica)

2 Jaime Bolens   (El Salvador)

3 Garwin Philips   (Bermuda)

4 Martin Ollyn   (Antigua and Barbuda)

5 Richard Waterman   (Barbados)

6 Andre Alvin   (Netherlands Antilles)

HeavyWeight

1 Juan Carlos Vega   (Puerto Rico)

2 William Prescott   (Barbados)

3 Joshua Fred Sanchez   (Puerto Rico)

4 Teddy Gray   (Bahamas)

5 Damion Daniel   (Grenada)

6 Collin Lazarus   (St Kitts and Nevis)

- Arien Cado   (Netherlands Antilles)

- Robert Harris (4)   (Bahamas)

- Oswin Jones   (Guyana)

- Richard Noel   (Trinidad)

Light-HeavyWeight

1 Martinus Durrant   (Barbados)

2 Yunard Philips   (Netherlands Antilles)

3 Desmond Bain   (Bahamas)

4 Lawrence Belfon   (Trinidad)

5 Wayne Liddie   (St Kitts and Nevis)

6 Ellis Thomas   (Grenada)

- Chad Henry   (Grenada)

MiddleWeight

1 James Darling   (Bahamas)

2 Owen Dottin   (Barbados)

3 Ricardo Bascombe   (Barbados)

4 Winston Christian   (Trinidad)

Light-MiddleWeight

1 Ross Caesar   (Bermuda)

2 Phillippeaux MacKenzie   (Haiti)

3 Therold Babb   (Barbados)

4 Alfred Jarvis   (Antigua and Barbuda)

5 Itano Bachelor   (Antigua and Barbuda)

6 Devon Bean   (Bermuda)

- Kerre Charles   (Grenada)

- Median Charles   (Grenada)

- Verdine Connor   (Anguilla)

- Rawle Greene   (Guyana)

- Nigel Layne   (Grenada)

- Desmond Paul   (Anguilla)

- Cherry Pekeri   (Netherlands Antilles)

- Raphael Whylly   (Bahamas)

WelterWeight

1 Hoskin Worrell   (Barbados)

2 Laron Gibson   (Barbados)

3 Albert Jordan   (Guyana)

4 Ramon Broomes   (Barbados)

5 Elsward Martina   (Netherlands Antilles)

6 Damian George   (Trinidad)

- Alfredo Allen   (Antigua and Barbuda)

- Clint Duke   (Guyana)

- Leslie Hutchinson   (Grenada)

- Leroy Maxwell   (Bermuda)

- Reginald Rafael   (Aruba)

LightWeight

1 Diego Salinas   (El Salvador)

2 Patrick Harris   (Barbados)

3 Dexter Littrean   (Trinidad)

4 Kelton Thomas   (Trinidad)

5 Javaughn Dill   (Bermuda)

6 Kevin Lacle   (Aruba)

- Jason Gilbert   (Grenada)

BantamWeight

1 Hemradj Mulai   (Aruba)

2 Marlon Bennett   (Guyana)

3 Mario Olmedo   (El Salvador)

4 Joel Ross   (Grenada)

Junior

1 Ramon Broomes   (Barbados)

2 Kevin Lacle   (Aruba)

3 Reginald Rafael   (Aruba)

4 Eutroy Libura   (St Kitts and Nevis)

Masters

1 James Darling   (Bahamas)

2 Yunard Philips   (Netherlands Antilles)

3 Jaime Bolens   (El Salvador)

4 Dexter Littrean   (Trinidad)

5 Desmond Bain   (Bahamas)

6 Damian George   (Trinidad)

- Median Charles   (Grenada)

- Leslie Hutchinson   (Grenada)

- Raphael Whylly   (Bahamas)