2004 Natural Olympia - INBA

Overall Winner
Warren Clampit

Tall

1 Robert Moore (2)   (United States)

2 Sammy Sisk   (United States)

3 Douglas Bueckert   (Canada)

4 Sean Hawthorne   (Canada)

5 Greg Grant   (United States)

6 Roy Perry   (United States)

7 Nate Newell   (United States)

8 Daniel Underwood   (United States)

Medium-Tall

1 Chad Martin (2)   (United States)

2 Tim Martin (2)   (Australia)

3 Brad Walker   (United States)

4 Steve L Brown   (United States)

5 Vic Oueilhe   (United States)

6 Ron Page   (United States)

DQ Paris Kiripatea   (Australia) (had been overall winner)

Medium

1 Warren Clampit   (Australia)

2 Michael Stewart   (United States)

3 Domenic Cannizzaro   (Australia)

4 James Nanney   (United States)

5 Robert Daniels   (United States)

6 Rodney Gaines   (United States)

7 Ace Baldwin   (United States)

8 Kirk Reese   (United States)

Short

1 Raymond Myall   (United States)

2 Moses Ajala   (United States)

3 Alain Weber   (France)

4 Roland Ho Jr   (United States)

5 John Gerard Debono   (Malta)

6 Troy Craig   (United States)

7 Eric Lipton   (United States)

Teen

1 Brian Fortner   (United States)

2 Don Fowler   (United States)

3 Chris Boehlke   (United States)

4 Juan Carlos (1)   (United States)

Junior

1 Storm DeSmeth   (Australia)


Masters Overall Winner

Robert Moore (2)

Masters Tall

1 Robert Moore (2)   (United States)

2 Sammy Sisk   (United States)

3 Douglas Bueckert   (Canada)

4 Greg Grant   (United States)

5 Vic Oueilhe   (United States)

6 Nate Newell   (United States)

7 Dexter Robeson   (United States)

8 Phil Busch   (United States)

Masters Medium

1 Michael Stewart   (United States)

2 Brad Walker   (United States)

3 Charles Blanks   (United States)

4 David O'Neil   (United States)

5 Ron Page   (United States)

6 Samuel Plair   (United States)

Masters Short

1 Raymond Myall   (Australia)

2 Moses Ajala   (United States)

3 Alain Weber   (France)

4 Keri Onyewu   (New Zealand)

5 James Nanney   (United States)

6 Kirk Reese   (United States)

Masters 35+

1 Roy Perry   (United States)

2 Rodney Gaines   (United States)

3 Steve L Brown   (United States)

4 Eric Lipton   (United States)

Masters 50+

1 Harry Haureliuk   (Australia)

2 David O'Neil   (United States)

3 Terrence Patriquin   (United States)

4 Ron Mango   (United States)

5 Charles Thompson   (Canada)

6 Johnny Aliotti   (United States)

7 Carl Gaines   (United States)

Masters 60+

1 Tony Buttacavoli   (United States)

2 Eddie Brown   (United States)

3 Mervyn Dodd   (Australia)

4 William Klemme   (United States)

Masters 70+

1 Karl Marshall   (United States)

2 Fredric Hefter   (United States)

Professional

1 Danny Chau   (Australia)

2 Rico Browning   (United States)

3 Chad Martin (2)   (United States)

4 Moses Ajala   (United States)

5 John Hansen   (United States)

6 Kevin Weiss   (Canada)

DQ Philip Ricardo Jr   (United States) (had been 1st)

DQ David Whittaker   (United States) (had been 2nd)

Physically Challenged Standing

1 Michael Larry   (United States)

2 Javier Cortes   (United States)

Physically Challenged Seated

1 Ron Miner   (United States)